flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

В Івано-Франківській області оцінюють якість роботи місцевих судів

14 червня 2019, 16:08

Проект  «U-Report: оцінка якості роботи місцевих судів Івано-Франківської області» впроваджується на території Прикарпаття громадською організацією "Українська молодіжна група" у партнерстві з Науковим парком Прикарпатського національного університету та Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області за підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

 

Проект спрямований на оцінювання судових інституцій Івано-Франківської області шляхом вивчення бачень учасників судових проваджень на основі методології карток громадського звітування .Загальна тривалість проекту - 5 місяців, починаючи з середини лютого 2019 р, територія охоплення – Івано-Франківська область.

 

У 2019 р, опитування буде проведене в усіх судових установах Івано-Франківської області на базі цифрової спеціальної платформи для проведення соціологічних досліджень, розробку та сервісне обслуговування якої забезпечують науковці прикарпатського університету; обсяг вибірки - 1400 респондентів, в тому числі й 187 учасників судових проваджень Івано-Франківського міського суду. Результати опитування обіцяють буди доступними громадськості вже в червні цього року – зазначає експерт проекту, директор Навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Ольга Максимович.

 

Проект виконується на теренах Прикарпаття не вперше. Адже, починаючи з 2009 р., судові установи краю разом з інституціями громадянського суспільства мають досвід проведення опитувань відвідувачів суду.

 

У 2015 році ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» разом з Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Івано-Франківській області та громадською організацією «Спільнота судових інновацій» було реалізовано інноваційну методику оцінювання на основі цифрової платформи для проведення репрезентативних опитувань.

 

Також було застосовано інноваційний підхід до розробки вибірки дослідження, запропоновано авторський модуль оцінювання судових послуг та сервісів, розроблено проект стандарту якості надання судових послуг.

 

Цього року опитування буде проведене в усіх судових установах Івано-Франківської області. Результатом опитування стануть конкретні рекомендації кожній судовій установі щодо усунення недоліків в роботі, на які вкажуть відвідувачі. Підсумки опитування обіцяють бути доступними громадськості вже в червні цього року.