flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

На базі Івано-Франківського міського суду відбувся семінар із досудового врегулювання спорів

12 листопада 2014, 13:17

Реалізовуючи спільний українсько-канадський проект, на базі Івано-Франківського міського суду відбувся семінар для прикарпатських адвокатів та суддів із досудового врегулювання спорів.

До Івано-Франківська прибулу канадські юристи із провінції Саскачеван Тоні Маркес та Алан Макінтайр, також в семінарі взяли участь судді з Прикарпаття та Одеської області, адвокати підприємств та установ та керівник Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

Іноземні адвокати розповіли, що в їхній рідній провінції 85% спорів вирішуються у досудовому порядку і тільки 15% потрапляє на розгляд суду, що в свою чергу значно зменшує навантаження на працівників феміди і дозволяє їм концентруватись на розгляді інших справ.

У Канаді, на відміну від України, закон змушує усіх учасників судових спорів пройти процедуру досудового примирення, і лише тоді, коли конфлікт не вирішено на досудовому етапі, справа потрапляє на розгляд суду.

Щодо Івано-Франківського міського суду, то тут досудовим врегулюванням спорів займаються 9 суддів, які розглядають цивільні та адміністративні справи. Як показує практика, раніше сторони конфлікту не розуміли пропозицію суддів щодо досудового врегулювання спору, але зараз ситуація поступово змінюється у кращу сторону, що дозволяє відновити довіру українців до судової гілки влади.

Впродовж 2014 року в Івано-Франківському міському суді за допомогою досудового врегулювання спорів було вирішено 586 справ, що дозволило зберегти відносно дружні стосунки між сторонами процесу та зекономити їхні кошти , а також їхній час та час суду, адже на одного суддю, який розглядає цивільні та адміністративні справи в Івано-Франківському міському суді, за рік в середньому припадає близько 1400 справ.

В Івано-Франківському міському суді після досудового врегулювання спорів, найчастіше спірні справи залишаються без розгляду на другому місці - це прийняття компромісних рішень, на третьому - закриття провадження а на останньому місці укладання мирової угоди.

Після досудового врегулювання спору, сторони виходять із стін суду не ворогами, а примиреними. 
Як писав ще Вольтер у XVIII столітті: «краще погана мирова угода, ніж хороший процес».