flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Керівник апарату Івано-Франківського міського суду взяв участь у засіданні Керівного комітету Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи

20 вересня 2018, 13:25

18 вересня 2018 року відбулося засідання Керівного комітету Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи, учасники якого підсумували результати піврічної роботи та обговорили плани майбутньої співпраці із судовими інституціями.

Участь у заході взяли представники Міністерства закордонних справ Канади, Національного суддівського інституту Канади, Проекту підтримки судової реформи, Вищої ради правосуддя, Верховного Суду, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Національної школи суддів України, судів з пілотних регіонів – Одеської, Івано-Франківської, Запорізької, Хмельницької областей.

Від Івано-Франківської області участь у засіданні взяв керівник апарату Івано-Франківського міського суду Володимир Оліяр.

Як нагадав керівник Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи Любомир Маркевич, Проект спрямований на досягнення таких ключових цілей, як удосконалення застосування  права та незалежності органів судової влади, посилення підзвітності органів судової влади, судового адміністрування та зміцнення комунікації між судами і громадськістю, охоплює співпрацею ключові судові інституції та чотири пілотні регіони.

Проект продовжуватиме співпрацю із Верховним Судом у питаннях єдності судової практики, написання юридичних документів простою мовою, поширення практики ВС серед науковців та адвокатів, вивчення досвіду Канади у питаннях застосування законодавства та функціонування системи запобігання домашньому насильству.

Очікується низка навчальних візитів до Великої Британії та Канади.

Проект також був зосереджений на розповсюдженні на національному рівні процедури врегулювання спорів за участю судді. Нагадаємо, що така процедура була запроваджена у новому процесуальному законодавстві в цивільному, господарському, адміністративному процесах. Завдяки Проекту було оновлено та розроблено навчальні курси, відбулися тренінги для тренерів господарської юрисдикції, а також адвокатів у містах Одесі, Івано-Франківську, заплановано проведення подібного тренінгу у місті Хмельницькому.

Планується, що в наступному півріччі за підтримки Проекту відбудуться пілотне викладання навчального курсу щодо врегулювання спору  за участю судді для адміністративних судів, підготовка тренерів адміністративної юрисдикції, тренінги для адвокатів Запорізької, Одеської, Івано-Франківської, Хмельницької та інших областей.

У майбутньому Проект працюватиме над зміцненням потенціалу Тестового центру, удосконаленням системи підготовки суддів, у тому числі  заповненням прогалин у гендерній освіті.

Накопичений досвід стане основою посібника для голови суду, роботу над яким уже розпочато. Крім того, у рамках Проекту заплановані регіональні семінари у Запоріжжі та тренінги щодо ролі голови суду у забезпеченні внутрішньої незалежності судді, ефективної комунікації і управління конфліктами, гендерних аспектів у діяльності голови суду, ролі голови суду у забезпеченні належного застосування антикорупційного законодавства тощо.

У звітний період Проект підтримав органи суддівського врядування та самоврядування у питанні проведення виїзних засідань, зокрема за участю Консультативної ради голів апеляційних судів при Вищій раді правосуддя, а також Ради суддів України.

За участю голови апеляційного суду провінції Нова Шотландія Майкла Макдоналда проведено семінар для служби інспекторів Вищої ради правосуддя з питань розгляду дисциплінарних скарг, включаючи процедуру допуску скарг до розгляду.

Очікується, що за підтримки Проекту РСУ продовжить проведення консультативних зустрічей щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в Івано-Франківську, Хмельницькому, Запоріжжі, зокрема законодавчого врегулювання  цього питання та оновлення посібника з питань конфлікту інтересів для суддів.

Серед пріоритетів Проекту – удосконалення інституційної спроможності ДСА України. Представники інституції мали змогу у квітні 2018 року ознайомитися із канадським досвідом судового адміністрування. Наразі ведеться спільна робота з підготовки плану дій судової установи у надзвичайних ситуаціях, положення щодо заходів з організації та проведення виїзного судового засідання, планується навчання працівників апаратів судів та суддів тощо.

У питанні зміцнення комунікації судових установ  відзначено створення та спільну ефективну діяльність усіх судових установ у межах діяльності Комунікаційного комітету системи правосуддя та Робочої групи Комунікаційного комітету системи правосуддя. Підбито підсумки Другого загальнонаціонального форуму «Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей співпраці». За підтримки Проекту вперше створено Електронний реєстр прес-служб судів, розробляються та впроваджуються методичний посібник  для прес-служб з питань комунікації, аудиторні та дистанційні навчальні курси, інформаційні відеоролики, ведеться активна робота у Центрах судової комунікації в Одесі та Івано-Франківську. Проект планує зосередитися на навчальних тренінгах у пілотних регіонах як для суддів, так і для журналістів, підтримує ідею Прес-центру судової влади України щодо проведення спільно з USAID Першого професійного форуму прес-секретарів, організував навчальну поїздку до Канади членів регіональних комітетів та представників Робочої групи Комунікаційного комітету системи правосуддя з метою ознайомлення із канадським практиками комунікації.

Під час зустрічі окрему увагу приділено необхідності посилення впровадження політики гендерної рівності.

Підсумовуючи результати роботи, учасники зустрічі поділилися враженнями від співпраці у межах Проекту та окреслили головні пріоритети майбутнього співробітництва, метою яких є створення належних умов  для підвищення ефективної діяльності системи правосуддя та зміцнення довіри до судової влади України.

http://www.vru.gov.ua/content/image/photogallery/MAX_4234_.jpg

http://www.vru.gov.ua/content/image/photogallery/MAX_4150_.jpg

http://www.vru.gov.ua/content/image/photogallery/MAX_4200_1.jpg

http://www.vru.gov.ua/content/image/photogallery/MAX_4215_.jpg

http://www.vru.gov.ua/content/image/photogallery/MAX_4240_.jpg

http://www.vru.gov.ua/content/image/photogallery/MAX_4331_1.jpg

http://www.vru.gov.ua/content/image/photogallery/MAX_4395_.jpg

http://www.vru.gov.ua/content/image/photogallery/MAX_4587_.jpg

http://www.vru.gov.ua/content/image/photogallery/MAX_4580_.jpg