flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Коментар суду, щодо справ які стосуються центрального продуктового ринку

10 грудня 2019, 12:03

У понеділок 09 грудня 2019 року, місцевими ЗМІ було поширено виступ представника ТОВ «Торговий сервіс», який висловив припущення щодо належної роботи суду у питаннях, що стосуються розгляду справ відносно центрального продуктового ринку міста Івано-Франківська.

Повідомляємо, що на сьогоднішній день, Івано-Франківський міський суд працює у штатному режимі, з тією кількістю суддів, які забезпечують його належну роботу. Жодних перебоїв і затримок у роботі суду наразі не має. Наведена інформація не знайшла свого підтвердження.

Твердження  стосовно розглядів клопотань про надання дозволів на проведення  посмертних експертиз, які  на думку інформатора, мають надавати слідчі судді Івано-Франківського міського суду, теж є припущеннями. Хочемо повідомити, що Верховна Рада України, ще 04 жовтня поточного року внесла правки до закону №1009 та відмінила частину так званих «правок Лозового», а 10 жовтня вказаний законопроект було передано на підпис Президенту. Від так, дозволи на проведення посмертних експертиз надають слідчі МВС, а не слідчі судді.

Також повідомляємо, що  ухвали про проведення обшуків, на які звертав увагу інформатор, приймаються за результатом розгляду в закритих судових засіданнях, за ініціативою органу досудового розслідування, а не будь яких інших учасників провадження, і є таємницею слідства, яку ніхто не має права порушувати.

Зазначаємо, що у своїй роботі Івано-Франківський міський суд керується виключно нормами законодавства. Судовий контроль за процесуальними діями органів досудового розслідування полягає в об’єктивній оцінці доводів досудового розслідування, щодо обґрунтованості, належності та допустимості таких дій  і не залежить від бажань жодної особи.