flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд задовільнив клопотання засуджених з івано-франківської УВП, щодо бажання служити в ЗСУ

04 червня 2024, 13:49

Івано-Франківським міським судом було розглянуто клопотання однієї із установ виконання покарань, яка розташована на території Івано-Фракнівської громади, про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання 4-х засуджених жителів Івано-Франківської області, які виявили бажання укласти контракт зі Збройними Силами України та стати на захист Батьківщини.

Усі четверо засуджених громадян є мешканцями різних частин області – Снятинщини, Верховинщини, Калущини та Рогатинщини (1971, 1991, 1982 та 1997 років народження відповідно). Вони разом відбували призначене судом покарання за різними статтями кримінального кодексу в одній із установ виконання покарань на території Івано-Франківської громади.

Усі четверо засуджених, були доставлені до Івано-Франківського міського суду. У суді вони підтвердили своє добровільне бажання укласти контракт із ЗСУ та стати на захист Батьківщини. Із характеристик наданих судові представником УВП, вбачається, що усі четверо засуджених громадян під час відбування своїх покарань поводились законослухняно, стягнень та зауважень не мають, за що неодноразово отримували від адміністрації УВП заохочення.

Судом було встановлено, що усі засуджені мали змогу пройти ВЛК, та були визнані комісією придатними до проходження військової служби.

Розглянувши надані клопотання та заслухавши представників УВП, ТЦК та самих засуджених громадян, Івано-Франківський міський суд ухвалив клопотання представника УВП задовільнити, та звільнити засуджених громадян умовно-достроково, для підписання ними контракту зі Збройними Силами України.

Після набрання ухвалами суду законної сили, засуджені упродовж 24 годин мають відбути до своїх військових частин для укладання контракту із ЗСУ. Про те за ними й надалі буде здійснюватись адміністративний нагляд, а також до них будуть застосовані певні обмеження:

- заборона перебування поза межами місця дислокації військової частини, з якою укладено контракт та місця перебування, визначеного командиром;

- заборона виїзду  чи обмеження часу виїзду  в особистих справах за межі дислокації  військової частини  та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу  командира військової частини, з якою укладено контракт.

Контроль за здійсненням адміністративного засуджених судом покладено на командирів військових частин в яких звільнені громадяни будуть проходити військову службу за контрактом.